۱۱ دلیل برای اینکه لینوکس بهتر از ویندوز است

۱۱ دلیل برای اینکه لینوکس بهتر از ویندوز است

لینوکس

 آیا شما تعجب می کنید که آیا ؟ تعجب نکنیدلینوکس بهتر از ویندوز است و در این مقاله مزایای لینوکس بر روی ویندوز را مشاهدهخواهیم کرد.

اگر شما یک کاربر حرفه ای نباشید، ممکن است به نظر برسد که سیستم عامل ویندوز در مقایسه با لینوکس بهتر (یا ساده تر) انتخاب شده است. در هر صورت، اگر شما از استفاده از یک توزیع لینوکس لذت نمی برید، ویندوز انتخاب انتخابی واضح خواهد بود.

با این حال، در حقیقت، ما تمایل داریم چیزی متفاوت را تجربه کنیم، که به ما اجازه می دهد تا نتیجه گیری را بدست آوریم که لینوکس بر روی سیستم عامل ویندوز برتری دارد .

مزایای لینوکس بر روی ویندوز

در این مقاله، ما ۱۰ مورد از دلایل قانع کننده ای را که چرا لینوکس بهتر از ویندوز است، بررسیخواهیم کرد. برخی از نکات ذکر شده در اینجا در مقاله قبلی ما در مورد این که چرا به لینوکس تغییر می کنند بحث شده است .

۱٫ طبیعت باز متن

وقتی خودروی خود را بخرید، چطور است؟ اما نمی توانید ببینید که چه چیزی در زیر کاپوت قرار دارد؟ در مورد زمانی که از یک سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید، مشابهی است.

با این حال، در مقابل، لینوکس به طور کامل یک پروژه  است. شما می توانید نگاهی به کد منبع یک سیستم عامل لینوکس داشته باشید که علاوه بر آن است.

من می دانم، اکثر مردم به این باز بودن لینوکس اهمیت نمی دهند، اما برای من مهمترین ویژگی استفاده از GNU / Linux است.

۲٫ امن

بیا با آن روبرو شویم؛ سیستم عامل ویندوز به انواع مختلف حملات (یا هک ها) آسیب پذیر است. با این حال، لینوکس به عنوان ویندوز آسیب پذیر نیست. این به این معنی نیست که آسیب پذیر نیست، اما بسیار امن تر است.

این فقط راه کار لینوکس است که باعث می شود آن یک سیستم عامل ایمن باشد. به طور کلی، فرآیند مدیریت بسته، مفهوم مخازن، و ویژگی های دوگانه دیگر، باعث می شود که لینوکس امن تر از ویندوز باشد.

هنگامی که در نصب ویندوز، شما نیاز به دانلود / خرید یک برنامه آنتی ویروس برای حفظ کامپیوتر خود را از هکرها و نرم افزارهای مخرب. با این حال، لینوکس نیازی به استفاده از چنین برنامه های ضد ویروس ندارد.البته، اما اغلب غیر ضروری است که شما به یک سیستم لینوکس آنتی ویروس نصب کنید.

طبیعت امن بودن باعث می شود همه چیز برای شما راحت تر شود  زیرا شما نیازی به دریافت نرم افزار آنتی ویروس برتر ندارید!

۳٫ می تواند رایانه های قدیمی را احیا کند

همانطور که سیستم عامل در حال تکامل است، بنابراین نیازهای سخت افزاری خود را به طور نمادین افزایش می دهد. به عنوان مثال، اگر یک کپی واقعی از ویندوز ۱۰ را خریداری کنید، باید حداقل الزامات سخت افزاری را برای بهتر اجرا شدن تهیه کنید، و شما نمیتوانید آن را تقریبا در هر سیستمی اجرا کنید.

با این وجود، با استفاده از لینوکس، شما حتی می توانید یکی از قدیمی ترین سیستم های کامپیوتری خود را  استفاده کنید . با این حال، این بدان معنا نیست که هر توزیع لینوکس با کار ۲۵۶ MB از RAM با یک پردازشگر منسوخ شده است. با این حال، گزینه هایی وجود دارد که می توانید در چنین سیستم های ضعیف نیز نصب کنید (مانند Puppy Linux).

بنابراین، کارآمد، توزیعهای لینوکس می تواند به مجموعه ای از سیستم ها متصل شود. در مقابل، در سیستم عامل ویندوز نیاز  به سخت افزاری بالاتر است.

۴٫ مناسب برای برنامه نویسان

لینوکس تقریبا تمامی زبانهای برنامه نویسی اصلی ( Python، C / C ++، Java، Perl، Ruby و غیره ) را پشتیبانی می کند. علاوه بر این، آن را ارائه می دهد طیف وسیعی از برنامه های مفید برای اهداف برنامه نویسی.

ترمینال لینوکس بهتر از استفاده از خط فرمان Window برای توسعه دهندگان است. شما می توانید بسیاری از کتابخانه ها را برای لینوکس بنا نهاده باشید. همچنین، بسیاری از برنامه نویسان اشاره می کنند که مدیر بسته  در لینوکس به آنها کمک می کند تا همه چیز را به راحتی انجام دهند.

جالب توجه است، قابلیت اسکریپت bash نیز یکی از دلایلی محکم است که برنامه نویسان ترجیح می دهند از سیستم عامل لینوکس استفاده کنند.

نیز پشتیبانی بومی از SSH را به ارمغان می آورد ، که به شما کمک می کند تا سرورهای خود را به سرعت مدیریت کنید. شما می توانید مواردی مانند دستورات apt-get را بیابید که بیشتر لینوکس را یکی از رایج ترین برنامه نویسان می کند.

۵٫ به روز رسانی نرم افزار

مایکروسافت یک بروزرسانی نرم افزاری را هنگامی که مجموعه ای از مشکلات را دریافت می کند یا اگر چیزی مهم را باید ثابت کند، پیش می برد. از سوی دیگر، شما یک بروزرسانی نرم افزاری را برای رفع یک مشکل کوچک مشاهده خواهید کرد.

بنابراین، با لینوکس، به روز رسانی های بیشتری را متوجه خواهید شد تا مشکلی را حل کنید. شما نه تنها با تعداد بیشتری از به روز رسانی های نرم افزاری مواجه خواهید شد، بلکه شما همچنین سریعتر به روز رسانی نرم افزار را مشاهده خواهید کرد.

۶٫ سفارشی

یکی از مهمترین مزیت استفاده از لینوکس به جای ویندوز ، سفارشی سازی است. اگر دوست دارید تنظیمات سیستم خود را افزایش دهید، لینوکس برای شما مناسب است.

به غیر از نصب تم ها ، شما دارای چندین تم آیکون زیبا هستید . علاوه بر این، شما می توانید Conky را برای نمایش اطلاعات سیستم روی دسکتاپ در جالب ترین امکان استفاده کنید. نیازی به گفتن نیست که شما می توانید بسیاری در مورد تصاویر پس زمینه در لینوکس انجام دهید.

۷٫ انواع توزیع

شما ممکن است برنامه های مختلف و بسته های مختلف که در شرایط صدور مجوز، دوره فعال سازی، ویژگی های بسته بندی،  در ویندوز مواجه شوید.

در مقابل، شما توزیع را برای مجموعه ای متفاوت از نیازها پیدا خواهید کرد. بنابراین، شما می توانید انتخاب کنید که هر یک از توزیع های موجود لینوکس را با توجه به نیازهای شما نصب کنید.

به عنوان مثال، توزیع های لینوکس برای هکرها وجود دارد، توزیع های لینوکس برای برنامه نویسان وجود دارد، توزیع های لینوکس برای رایانه های بسیار قدیمی وجود دارد . لینوکس برای همه وجود دارد.

۸٫ رایگان برای استفاده

لینوکس به صورت رایگان در دسترس عموم است با این حال، این مورد در مورد ویندوز نیست!

شما مجبور نیستید ۱۰۰-۲۵۰ دلار برای دستکاری در یک کپی واقعی یک توزیع لینوکس (مانند اوبونتو، فدورا) بپردازید. بنابراین، کاملا رایگان است.

اگر چیزی رایگان، اما مفید است، همیشه بهترین چیز است که می توان انتظار داشت. با پولی که شما صرفه جویی کرده اید، می توانید سیستم خود را افزایش دهید (فقط می توان گفت که می توانید به استارباکس نیز بروید!)

۹٫ پشتیبانی جامعه بهتر

 

شما نیازی به استخدام یک متخصص برای حل مشکل در سیستم لینوکس خود ندارید. شما فقط باید یک موضوع مشابه در وب را برای یک راه حل جستجو کنید یا یک موضوع ارسال کنید تا دیگران مشکل را حل کنند. در عرض چند دقیقه از ارسال یک موضوع در هر یک از انجمن های لینوکس ، شما ممکن است یک پاسخ همراه با یک راه حل دقیق که در نهایت کمک به حل مشکل خود را بدون هیچ هزینه انتظار!

بسیاری از کاربران فعال هستند که همیشه آماده پاسخ به یک موضوع مرتبط هستند که ممکن است ایجاد کنند. تعدادی از کاربران جامعه فعال در چنین انجمن ها بیش از تعداد اعضای فعال در هر انجمن تمرکز ویندوز است.

با این حال، پاسخ جامعه ممکن است بسته به توزیع لینوکس مورد استفاده متفاوت باشد.

۱۰٫ قابلیت اطمینان

ویندوز، همانطور که می دانیم، روز به روز کندتر می شود. شما می خواهید ویندوز را بعد از مدتی دوباره نصب کنید، زمانی که با سیستم های خراب یا خراب شدن مواجه شدید.

اگر شما از لینوکس استفاده می کنید، مجبور نیستید که فقط آن را مجددا نصب کنید تا یک سیستم سریع و یکپارچه را تجربه کنید. لینوکس به سیستم شما کمک می کند تا یک دوره طولانی تر اجرا شود (در واقع خیلی طولانی تر!).

همچنین با استفاده از ویندوز، شما باید با یک عادت که در آن سیستم راه اندازی مجدد سیستم را برای تقریبا همه چیز نگه دارید، سازگار شوید.

  • اگر فقط نرم افزار را نصب کردید، مجددا راه اندازی کنید!
  • اگر اخیرا نرم افزار را نصب کرده اید، راه اندازی مجدد!
  • اگر شما فقط به روز رسانی کرده اید، راه اندازی مجدد!
  • اگر سیستم به نظر می رسد به کاهش سرعت، راه اندازی مجدد!

با این حال، در مورد لینوکس، شما لازم نیست که برای موارد ذکر شده در بالا راه اندازی مجدد کنید. شما به راحتی می توانید با کار خود ادامه دهید و لینوکس شما را اذیت نخواهد کرد.

یک واقعیت دیگر که ثابت می کند لینوکس قابل اعتماد است، سرورهای وب است. شما می توانید مشاهده کنید که بسیاری از غول اینترنت مانند گوگل و فیس بوک در لینوکس اجرا می شود. حتی تقریبا همه سوپر کامپیوترها در لینوکس کار می کنند .

بنابراین، چرا از لینوکس ؟ دلیل این است که لینوکس بسیار پایدارتر از سیستم عامل ویندوز است. دوره زمانی.

۱۱٫ حریم شخصی

مطمئنا مایکروسافت تلاش می کند داده های جمع آوری شده از هر کاربر را به صورت ناشناس تغییر دهد. با این حال، به نظر می رسد که مایکروسافت ویندوز ۱۰ را متقاعد نکرده است. در حال حاضر میزان انتقاد زیادی از نحوه جمع آوری داده ها ، آنچه که باید جمع آوری کند و چه چیزی نباید داشته باشد دریافت کرده است.

اگر تا به حال از ویندوز ۱۰ استفاده کرده اید، می توانید فقط به تنظیمات حریم خصوصی سر بزنید تا بدانید که همه چیز به طور پیش فرض فعال شده است. حتی اگر شما تصمیم به ارسال اطلاعات مایکروسافت در مورد داده های خود را ندهید، هنوز هم جمع آوری می شود. البته، مایکروسافت به طور رسمی با یک بیانیه مطبوعاتی مواجه نخواهد شد، اما مطمئنا این کار را می کند. بنابراین، شما نیاز به مجموعه ای از ابزار برای غیر فعال کردن ماژول های جاسوسی ویندوز.

در مقابل، لینوکس یک راه حل کامل برای محافظت از حریم خصوصی است. اول از همه، توزیعهای لینوکس اطلاعات زیادی (یا هیچکدام) را جمع نمی کنند. علاوه بر این، شما نیازی به ابزارهای اضافی برای محافظت از حریم خصوصی خود نخواهید داشت.

آیا شما هم فکر می کنید لینوکس بهتر از ویندوز است؟

حالا شما می دانید ، چه فکر می کنید؟

اگر هنوز میخواهید ویندوز را به عنوان سیستم عامل اصلی خود نگه دارید، به چه معنی می توانید از انتخاب آن بر روی لینوکس فکر کنید؟ اگر شما قبلا سوئیچ کرده اید، و با استفاده از لینوکس، چه مزایایی را بیشتر مشاهده می کنید؟


اشتراک در شبکه های اجتماعی

  |     |     |     |  

نظر بسته شده است.