نحوه غیرفعال کردن Windows Defender

غیر فعال کرده آنتی ویروس ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ گزینه ای برای غیر فعال کردن ویندوز مدافع می دهد، اما یک گزینه موقت است که احتمالا به دنبال یک راه حل دائمی می گردید.

در این  ، شما را از طریق مراحل به طور دائمی غیر فعال کردن آنتی ویروس ویندوز از دستگاه خود را با استفاده از ویرایشگر  رجیستری آموزش خواهیم داد.

 • نحوه غیرفعال کردن با استفاده از خط مشی گروه محلی
 • نحوه غیرفعال کردن Windows Defender با استفاده از Registry
 • پاداش: نحوه غیر فعال کردن ویندوز مدافع با استفاده از برنامه تنظیمات

نحوه غیرفعال کردن Windows Defender با استفاده از خط مشی گروه محلی (local group policy editor)

اگر از ویندوز ۱۰ Pro یا هر نوع دیگر مانند Windows 10 Enterprise یا Windows 10 Education استفاده می کنید، می توانید از ویرایشگر خط مشی گروه محلی (local group policy editor )برای غیر فعال کردن ویندوز Defender از کامپیوتر خود به طور دائم استفاده کنید.

 1. با استفاده از کلید + R ویندوز میانبر صفحه کلید برای باز کردن اجرای فرمان.
 2. gpedit.msc را تایپ کنید و OK را برای باز کردن ویرایشگر  گروه محلی local group policy editor  کلیک کنید .
 3. مسیر زیر را مرور کنید:Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Defender
 4. در سمت راست، دوبار کلیک کنید غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز.
 5. برای فعال کردن آنتی ویروس  ویندوز، Enabled را انتخاب کنید .
 6. روی اعمال کلیک کنید .
 7. کلیک کنید OK .

پس از تکمیل مراحل بالا، متوجه خواهید شد که آیکون محافظ ویندوز Defender در پایین سیستم اجرا خواهد شد. برای بستن آیکون، به سادگی کامپیوتر خود را راه اندازی مجدد کنید.

در هر زمانی، اگر می خواهید مجدد را مجددا فعال کنید، فقط باید همان مراحل را دنبال کنید، اما در این مرحله ، در مرحله ۵ گزینه Not configured را انتخاب کنید . سپس کامپيوتر خود را مجددا راه اندازي کنيد تا تغييرات را دوباره انجام دهيد.

نحوه غیرفعال کردن Windows Defender با استفاده از Registry

اگر شما ویندوز ۱۰ را اجرا می کنید، به ویرایشگر سیاست محلی گروه local group policy editor دسترسی نخواهید داشت، زیرا فقط برای نسخه های سازمانی سیستم عامل موجود است. با این حال، شما می توانید رجیستری را برای انجام همان نتیجه تغییر دهید.

مهم: قبل از تغییرات در این راهنما، شایان ذکر است که ویرایش رجیستری ممکن است خطرناک باشد و اگر صحیح آن را انجام ندهید، می تواند آسیب جدی به سیستم شما ایجاد کند. قبل از شروع به تهیه نسخه پشتیبان کامل از سیستم ، بسیار توصیه می شود .

 1. از کلید میانبر  کلید + R برای باز کردن دستور Run استفاده کنید، regedit را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا رجیستری باز شود.
 2. مسیر زیر را مرور کنید:HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender
 3. اگر DWORD DisableAntiSpyware را نمی بینید ، روی فضای خالی راست کلیک کنید، New را انتخاب کرده و روی مقدار DWORD 32 بیتی  کلیک کنید .
 4. کلید DisableAntiSpyware را نام ببرید .
 5. روی کلید جدید ایجاد شده دوبار کلیک کنید و مقدار را از ۰ به ۱ تنظیم کنید .
 6. برای تکمیل کار، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

در هر زمانی، اگر می خواهید ویندوز مدافع مجدد را مجددا فعال کنید، فقط باید همان مراحل را دنبال کنید، اما این بار، مقدار را در مرحله ۵ از ۱ تا ۰ تغییر دهید . سپس کامپيوتر خود را مجددا راه اندازي کنيد تا تغييرات را دوباره انجام دهيد.

 نحوه غیر فعال کردن با استفاده از برنامه تنظیمات

در مورد، شما فقط به دنبال به طور مداوم ویندوز مدافع را غیر فعال کنید. شما می توانید زیر را انجام دهید.

 1. گسترش تنظیمات .
 2. روی Update & Security کلیک کنید .
 3. روی Windows Defender کلیک کنید .
 4. سوئیچ ضامن را برای حفاظت در زمان واقعی خاموش کنید .غیر فعال کردن آنتی ویروس ویندوز

در حالی که مشخص نمی کند که چه مدت می توانید محافظت در زمان واقعی را غیر فعال کنید، “موقت” معمولا به معنای تا زمانی است که شما مجددا کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

واقعا مهم است که توجه داشته باشیم که ما نمی گوییم که شما نباید از یک بر روی رایانه خود استفاده کنید، اما همیشه مواردی وجود دارد که ممکن است لازم باشد ویندوز Defender را از دستگاه خود به طور دائمی غیرفعال کنید.

اگر شما در این راهنما به دلیل آنکه آنتی ویروس ساخته شده در ویندوز ۱۰ را دوست ندارید، همیشه می توانید از تعدادی از نرم افزارهای دیگری که گاهی اوقات بهتر از ویندوز مدافعان هستند انتخاب کنید.


اشتراک در شبکه های اجتماعی

  |     |     |     |  

پاسخ