آموزش رفع مشکل گیر کردن آپدیت در ویندوز ۱۰

آموزش رفع مشکل گیر کردن آپدیت در ویندوز ۱۰

امداد کامپیوتر تهران

شماره تماس ما : ۰۹۱۹۷۰۶۵۵۹۷

من  متاسفم   نوشتن این آموزش خیلی دیر شد. کاربران امداد کامپیوتر در موردگیر کردن ویندوز بعد از آپدیت  از ما می پرسند ، در این پست روش هایی برای رفع مشکل  گیر کردن در  قسمت ریست کامپیوتر می نویسم.

شما  بعد از آپدیت  با این مشکل ها مواجه می شوید:  به روز رسانی ویندوز ۱۰ در صفحه «راه اندازی مجدد» گیر کرده است.و این مشکل درست نمی شود و سیستم  مجددا راه اندازی می شود هر زمان   که کاربران سعی می کنید برای ارتقاء ویندوز ۱۰ از ویندوز ۷ و ویندوز ۸، و یا فقط به طور منظم به روز رسانی (به عنوان مثال ویندوز ۱۰ به روز رسانی میشود به نسخه ۱۶۰۷) و غیره.

مشکل ۱ – ” من به تازگی خود را که رزرو کرده بودم، همه چیز را چک کردم، اما زمانی که با کلیک بر روی دکمه” اکنون بهروزرسانی “در پنجره باز شده زدم ولی بعد از  خروج  از یوزر ویندوز در قسمت ( لطفا کامپیوتر را خاموش نکنید تا آپدیت انحام شود ) گیر کرد، و کامپیوتر در این قسمت گیر کرد و با ریستارت کامپیوتر درست نشد!. ”

مشکل ۲ – ” بعد از اینکه من با موفقیت از ویندوز ۱۰ v1511 به v1607 ارتقا دادم، در طی آن هیچ پیغام خطا، هیچ … سیستم من در هر زمان که میخواهم     مجددا راه اندازی کنم، روی سیستم راه اندازی مجدد قرار میگیرد. همیشه. ”

آیا شما از کاربرانی هستید که با مشکل گیر کردن ویندوز در قسمت اپدیت مواجه شده اید.  ما قدم به قدم شما را کمک خواهیم کرد تا این مشکل برطرف بشود. از تکنسین های حرفه ای MS و کاربران ویندوز ۱۰ با تجربه، متوجه می شویم که مشکل راه اندازی مجدد با فایل های به روز رسانی ویندوز بسیار قدیمی ما است که هر بار که یک بروز رسانی جدید در حال تلاش برای نصب در رایانه ما  اتفاق می افتد در این چرخه ای اپدیت گیر میکند و سیستم به طور کامل آپدیت نمی شود

برای رفع مشکل به روز رسانی ویندوز ۱۰ در صفحه نمایش راه اندازی مجدد ویندوز، ما به شما ۵ روش کارآمد را جمع آوری می کنیم:

 • رفع ۱٫ لوازم جانبی متصل به کامپیوتر را جدا کنید
 • رفع ۲٫ بستتن برنامه های گیر کرده در تسک منیجر Task Manager
 • رفع ۳٫ اجرای رفع مشکل تعمیر و نگهداری سیستم
 • رفع ۴٫ سرویس به روز رسانی را با استفاده از دستور خط فرمان مجددا راه اندازی کنید
 • رفع ۵٫ بازگرداندن به نسخه قبلی ویندوز

۱٫ لوازم جانبی متصل به کامپیوتر را جدا کنید

تمام دستگاهای usb و  لوازم اکسترنال را از دستگاه جدا کنید . در حلقه ای آپدیت این احتمال  وجود دارد که بوت و یا آپدیت ویندوز به دنبال چک کردن در داخل لوازم جانبی متصل  مثل هارد اکسترنال یا قفلهای حسابداری یو اس بی و … به کامپیوتر بگردد و این باعث میشود آپدیت به صورت صحیح انجام نشود

۲٫ پایان روند برنامه شکست خورده در Task Manager

یکی دیگر از راه حل های ساده برای اینکه ویندوز ۱۰ در صفحه راه اندازی مجدد روی صفحه راه اندازی مجدد گیر نکند ،  برای بر طرف کردن این مشکل موارد طیر را دنبال کنید

 1. ۱٫ Preress CTRL + ALT + DELETE.
 2. ۲٫ پس از آن، صفحه بازنشانی ناپدید می شود و توسط مدیر وظیفه جایگزین می شود، جایی که برنامه های “کاربردی ویندوز” که نتوانستند بسته شوند، نشان داده می شود.
 3. ۳٫ فرایندهای تمام برنامه های در حال اجرا را خاتمه دهید، سپس از صفحه «Restarting» بازیابی کنید. مطابق شکل زیر

آموزش رفع مشکل گیر کردن آپدیت در ویندوز 10

 ۳٫ اجرای رفع مشکل تعمیر و نگهداری سیستم

۱٫ کلید لوگوی ویندوز را در صفحه کلید فشار دهید،  را  (Troubleshooting ) در نوار جستجو تایپ کنید و نتیجه جستجوی بالاترین را انتخاب کنید.

Troubleshooting 

۲٫ نمایش همه را از قسمت پنجم پنجره سمت چپ انتخاب کنید.

مشکلات بعد از آپدیت ویندوز 10

۳٫ انتخاب سیستم  (System Maintenance) را از گزینه های ذکر شده انتخاب کنید، بر روی گزینه پیشرفته (Advanced )کلیک کنید و گزینه « اعمال تعمیرات به صورت خودکار»( Apply repairs automatically ) را بررسی کنید.

جلوگیری از آپدیت ویندوز 10

جلوگیری از اپدیت خودکار نرم افزارها در ویندوز 10

 1. ۴٫ دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید و صبر کنید تا عیب یابی به پایان برسد.
 2. پس از به پایان رساندن عیب یابی، وضعیت هر جزء سیستم گمشده در را بررسی کنید.
 3. ۵٫ پنجره را ببندید و بررسی کنید که آیا تغییرات موثر بوده اند.

 ۴٫ سرویس به روز رسانی را با استفاده از دستور خط فرمان (command prompt) مجددا راه اندازی کنید

 • در گوشه پایین سمت چپ صفحه، راست کلیک کنید و ( Command Prompt Admin) را انتخاب کنید.

 • تایپ ” net stop wuauserv ” (بدون نقل قول). را وارد کنید و اینتر را از صفحه کلید بزنید . این باعث می شود که سرویس بهروزرسانی از پسزمینه اجرا شود.
 • حالا   “cd %systemroot%”  (بدون نقل قول) را تایپ کنید . اینتر را از صفحه کلید بزنید . این فرمان به خط فرمان به دایرکتوری نصب سیستم عامل ویندوز هدایت می شود.
 •  “ren SoftwareDistribution SD.old” (بدون نقل قول) را تایپ  کنید .اینتر را از صفحه کلید بزنید. با استفاده از این فرمان OS سیستم پوشه SoftwareDistribution را به نسخه SD.old برای پشتیبان تغییر نام می دهد. در صورتدچار اشتباه ، شما فقط می توانید به مسیر  C: \ WINDOWS \ SoftwareDistribution بروید و آن را به نام اصلی تغییر دهید.
 • در نهایت،  “net start wuauserv” را تایپ کنید (بدون نقل قول).  دکمه اینتر را از صفحه کلید  وارد کنید. با استفاده از این دستور، سرویس بهروزرسانی را به منظور فعال کردن بهروزرسانیهای سیستم راه اندازی مجدد میکنیم.

 ۵٫ بازگرداندن به نسخه قبلی ویندوز

امیدواریم که رفع این مشکل در حال حاضر مشکل شما را حل کند، زیرا این آخرین موردی است که می توانید را در صفحه «راهاندازی مجدد» متوقف کنید.برای بازگرداندن ویندوز ۱۰ به نسخه قبلی، شما گزینه های زیادی دارید و می توانید هر یک از آنها را امتحان کنید:

گزینه ۱ : بازگشت به نسخه قبلی ویندوز ۱۰ در ۱۰ روز / ۳۰ روز

گزینه ۲ : بازگرداندن ویندوز ۱۰ به نسخه قبلی با یک تصویر پشتیبان تهیه شده از پیش نصب شده سیستم.

بنابراین، قبل از رفتن به خواندن اطلاعات بیشتر، شما باید مطمئن شوید که از برنامه و فایلهای مهم خود  پشتیبان  گرفته اید ، شما میتوانید از طریق  برخی از  ، به عنوان مثال،  EaseUS . استفاده کنید

گزینه ۳ : انتقال و بازگرداندن  فایل پشتیبان از سیستم ویندوز ۱۰ به هارد اکسترنال یا پارتیشن های دیگه

برای بازگرداندن ویندوز ۱۰ و حذف صفحه ی گیرنده از راهاندازی مجدد، می توانید از EaseUS Todo Backup برای انتقال و بازگرداندن یک سیستم ویندوز سالم به رایانه خود با دستورالعمل های زیر استفاده کنید:

۱٫ نصب EaseUS Todo Backup بر روی کامپیوتر جدید و سالم ویندوز ۱۰ و استفاده از آن برای  به دیسک سخت خارجی.

۲٫ ایجاد یک  دی وی دی قابل بوت با پشتیبان گیری EaseUS Todo:

 • برای ایجاد یک دیسک بوت بر روی Proceed کلیک کنید .

۳٫ دیسک بوت ایجاد شده را داخل دی وی دی رایتر قرار دهید و سیسام را ریستارت کنید و نرم افزار  EaseUS Todo Backup روی دی وی دی را اجرا کنید.

۴٫ بر روی سیستم انتقال کلیک کنید   و برای انتخاب ایمیج سیستمی ویندوز ۱۰ بر روی دستگاه خارجی خود کلیک کنید.

 1. ۵٫ یک مکان را انتخاب کنید – به طور پیش فرض برای بازگرداندن ایمیج سیستم ویندوز ۱۰ به رایانه خود، درایو C را انتخاب کنید.
 2. روی Advanced Options > System Transfer   کلیک کنید .
 3. در نهایت، روی ادامه (Proceed)   برای تکمیل کلیک کنید  .

۶٫ آخرین زمانی که فرآیند کامل می شود، می توانید کامپیوتر خود را راه اندازی مجدد کنید و سیستم را از دیسک سیستم اصلی بوت کنید.

 

حالا ویندوز شما آماده استفاده است

 

در صورت به نتیجه نرسیدن با پشتیبانی امداد کامپیوتر تماس بگیریدمشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰ ۰x80070422

مشکلات بعد از آپدیت ویندوز ۱۰

جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۰

جلوگیری از اپدیت خودکار نرم افزارها در ویندوز ۱۰

آموزش فعال كردن آپدیت اتوماتیك ویندوز ۱۰

رفع ارور آپدیت ویندوز ۷

مشکل آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

فعال سازی آپدیت ویندوز ۱۰

تعمیر کامپیوتر در محل

خدمات کامپیوتر در محل در تهران

 


اشتراک در شبکه های اجتماعی

  |     |     |     |  

پاسخ